MPO plánuje zahájit systematickou informační kampaň k DVB-T2

Datum : Počet zobrazení : 209

Ministerstvo průmyslu a obchodu na svém webu zveřejnilo tzv. Národní plán ČR (roadmap), který se váže k procesu uvolnění pásma 700 MHz. S tím souvisí momentálně probíhající přechod na nový vysílací standard DVB-T2 a postupné vypínání dosavadních multiplexů DVB-T. Hlavní vlna vypínání původního standardu se plánuje až na rok 2020, problém je, že stát dosud neupřesnil, jak bude probíhat informační kampaň.

V aktuálním dokumentu už Ministerstvo průmyslu a obchodu načrtlo alespoň přibližný časový rámec, kdy může kampaň odstartovat. V dokumentu ji označuje pojmem „systematická informační kampaň MPO“ a odhaduje zahájení na leden nebo únor 2019.

Ministerstvo by mělo zahájit svou kampaň někdy v prvním čtvrtletí 2019, aby se informace dostaly včas k divákům. První vypnutí DVB-T vysílačů proběhne už koncem roku 2019 v Praze.

I tento termín je ale potřeba brát s rezervou, jelikož původně se s kampaní počítalo mnohem dřív. Je však jasné, že MPO by mělo zahájit svou kampaň někdy v prvním čtvrtletí 2019, aby zasáhlo většinu diváků včas. První vypnutí DVB-T vysílačů proběhne už koncem roku 2019 v Praze a start kampaně až ve druhé polovině roku by mohl být kontraproduktivní.

První vypnutí DVB-T vysílačů proběhne koncem roku 2019 v Praze, ale bude se týkat pouze veřejnoprávní České televize. Komerční stanice začnou vypínat DVB-T až v prvních měsících 2020, v první fázi se to dotkne Prahy a postupně bude vypínání probíhat v dalších regionech.

- Tvkompas.cz -